Eirokauss

Šveice ar sodu pārspēja pasaules čempioni Franciju

Kādu Filmu Redzēt?

Kailians Mbappe netrāpīja izšķirošo sitienu, jo Šveice pēc klasiskās Eiropas čempionāta spēles uzvarēja Franciju par sodiem Euro 2020 pēdējās 16 spēlēs.

Šveicietes 90. minūtē atradās tikai dažu sekunžu attālumā, bet pēc tam, kad bija iekļuvušas lielā turnīra mačā kopš 1938. gada, viņi saskārās ar Spāniju.

Hariss Seferovičs izstūma Šveici uz priekšu, un viņi ieguva sodu, kas pirms tam varēja būt 2: 0 Karims Benzemā guva divus vārtus, un Pols pogba ielieciet Franciju 3-1 ar nazi.

Seferovičs guva otros vārtus Šveices spēlē un savu aizstājēju Mario Gavranovičs meta pēdējā minūtē, lai dotu mačam papildlaiku.

Mbappe garām izlaida dažas pasaules čempiona iespējas papildlaikā, un Olivjē Žirū pēdējā minūtē tika saglabāts galvenes.

Pēc Yann Sommer precīzā atvairījuma vienīgais spēlētājs, kurš nespēja gūt vārtus, bija 'Paris St-Germain' uzbrucējs Mbappe.

Nākamajā spēlē Šveice spēlēs ar Spāniju, kura piektdien Sanktpēterburgā ceturtdaļfinālā pēc papildlaika pret Horvātiju panāca arī 5-3.

Turklāt tas ir līdz šim lielākais Euro 2020 šoks ar pasaules čempioniem. Paredzēts, ka Francija tomēr uzvarēs turnīrā.

Labākā stunda Šveicei?

Šveice pēdējo reizi galvenā turnīra ceturtdaļfinālā bija viņu rīkotais 1954. gada pasaules kauss. Kopš 1938. gada pasaules kausa izcīņas izslēgšanas spēlē viņi nebija progresējuši.

Tas viss varēja būt tik atšķirīgs, jo viņi grupu turnīrā saskārās ar izslēgšanu pēc tam, kad savās pirmajās divās spēlēs bija ieguvuši vienu punktu.

Menedžeris Vladimirs Petkovičs uzrakstīja atklātu vēstuli Šveices laikrakstam, atvainojoties faniem. Un lūdza viņus atbalstīt komandu, kad viņi spēlē pret Turciju. Viņi uzvarēja šajā spēlē un sasniedza pēdējos 16 kā viena no labākajām komandām trešajā vietā.

Labākā Šveices stunda (Avots: Guinea News)

Turklāt Petkoviča komanda pilnībā bija pelnījusi puslaika pārsvaru spēlē pret Franciju. Un tas viss pateicoties Seferoviča sitienam no centrējuma Zuberam, kurš bija viņa ceturtā rezultatīvā piespēle no Euro 2020. Šī bija pirmā reize, kad Šveice bija izvirzījusies vadībā konkurences spēlē pret Franciju.

Viņi palaida garām labu iespēju panākt 2: 0, kad Bendžamins Pavards izsita Zuberu, un VAR piešķīra 11 metru soda sitienu. Bet Rikardo Rodrigesa vājo sitienu labi atvairīja Hugo Lloris.

Pēc četrām minūtēm un trim sekundēm viņi sekoja Benzema double un skatījās visur, kad vārtus guva Pogba.

Bet kā Horvātija rīkojās pret Spāniju dienas sākumā. Šveice pēdējās 10 minūtēs guva divus punktus, lai piespiestu papildlaiku.

Seferovičs guva savus trešos vārtus turnīrā, un Gavranovičs 90. minūtē noturēja Granita Xhaka soda piespēli, lai gūtu vārtus.

Viņiem bija maz iespēju gūt vārtus papildlaikā. Bet viņi atcēla visus piecus sodus šautuvē, lai iekļūtu piektdienas ceturtdaļfinālā Krievijā.

Francija neizmanto iespēju atgriezties.

Francija tika traumēta pirmajā puslaikā, kad Didjē Dešamps izmēģināja trīs vīru aizsardzību - sistēmu, kuru viņš nekad nav izmantojis divu kreisās aizmugures traumu dēļ.

Viņš pameta šo puslaika puslaiku ar Les Bleus ar 1: 0 un daudziem draudēja tikt tālāk.

Izskatījās, ka 243 sekundes otrajā puslaikā bija viņu atbrīvošanas karte. Tas bija tad, kad Lorisa sods atvairīja rezultātu 1: 0, un Benzemā izvirzīja viņus vadībā ar 2: 1.

Francija neizmanto iespēju atgriezties (Avots: Bharat Times)

Benzemā pirmais bija pārsteidzošs, jo viņš kontrolēja Mbappe piespēli ar aizmugures sitienu, pirms šķērsoja bumbu garām Sommeram.

Pēc tam viņš devās atpakaļ no Antoine Griezmann krusta, kas tika novirzīts. Visbeidzot, Pogba guva vienus no vārtiem turnīrā, saņemot augšējo stūri no 30 jardiem.

Tajā laikā viņi izskatījās pilnīgi ērti, bet šveicieši atgriezās to pudelēs. Kingslijs Komans 90. minūtē gandrīz uzvarēja viņus ar pēdējo sitienu, bet trāpīja pa pārliktni.

Tad sekoja sodi, un Mbappe, viena no zvaigznēm, kura uzvarēja Francijas pasaules kausa izcīņā. Viņš pabeidza Euro 2020 bez vārtiem un soda sitiena, kas tos izslēdza. Viņi nekad nav bijuši eiro, un tagad viņi ir vienīgā vieta, kur doties mājās.